Бог вправі вимагати

«Я cкажу Богові: Не засуджуй мене! Вкажи мені, за що зо мною правуєшся?»
(Йов. 10:2)
На Йова падало нещастя за нещастям, а Бог не пояснював йому, за що він страждає. Звинувачення друзів лише додали горя Йову. В результаті Йов заволав до Бога, але при цьому пред’явив Йому вимоги, чого не вправі був робити: «Життя моє мені набридло! Дам волю смуткові моєму, і говоритиму в гіркоті душі моєї. Я скажу Богові: Не засуджуй мене! Вкажи мені, за що зо мною правуєшся». (Йов. 10:1, 2). Ми теж часом даємо Богові вказівки й чекаємо негайного їх виконання, скидаючись при цьому на примхливих дітей.
Одного дня мама з дочкою прийшла до магазину за продуктами. Трьохрічна дівчинка настирливо вимагала у матері: «Купи мені шоколадного печива!» «Іншим разом, – відповіла мати, – за півгодини ти маєш обідати, й зіпсуєш собі печивом увесь апетит. «Ну то й що? – настоювала дитина, – хочу печива!» «Ні, – твердо відповіла мати, – не зараз». Дівчинка затупала ніжками й заверещала: «Хочу печива! Зараз!» Врешті мати була змушена вжити до дочки, так би мовити, заходів дисциплінарного впливу.
Трапляється, й ми вимагаємо щось у Бога. Ми вказуємо Йому, на кому б нам бажалося одружитися, де працювати, чи як саме Богові варто вплинути на когось, і вимагаємо виконання свого бажання. Як це нерозумно! Бог вправі вимагати від нас завгодного Йому, а наш обов’язок – скорятися Йому, любити Його й вірити у Нього. Що б Він не робив, все здійснюється для нашого блага.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *