Сильні ангели

«Благословіте Господа, всі ангели його, могутні силою, ви, що виконуєте його слово, покірні голосові його слова» (Пс. 103, 20)

Сьогодні – день св. Михаїла і всіх небесних сил. В цей день ми особливо згадуємо про Божих ангелів, які служать, як його посланці і «виконують його слово».

Бог використовував ангелів в минулому, щоб проголошувати добрі звістки Своєму світові. Ангел сказав Діві Марії, що вона стане матір’ю обіцяного Спасителя. Ангели проголосили пастухам, що народився Спаситель. Ангел сказав жінкам коло гробу, що Христос воскрес і живе.

Ангели також приносили захист і допомогу від Бога. Ангел захистив пророка Даниїла від лютих левів. Ангел приніс заспокоєння і підбадьорення Христові в Гетсиманському саду. Ангел приніс визволення з в’язниці апостолові Петрові.

Божі ангели продовжують виконувати його волю і допомагати його людям способами, які не завжди фізично видимі для нас. Однак, ми знаємо, шо ангели присутні і активні у служінні нам, спадкоємцям спасіння. Вони зацікавлені у нашому добробуті. Добра звістка про наше спасіння, як пише апостол Петро, це те, «на що навіть і ангели гаряче прагнуть споглядати» (1 Пт. 1, 12). Останнім служінням ангели понесуть душі помираючих християн в обійми Авраама, чи на небо, як каже нам Ісус.

«Архистратиги Божі, служителі божественної слави, ангелів начальники і людей наставники, корисного нам просіть і великої милости як безплотних архистратиги» (кондак свята).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *