Християнство по годинах

«Будьте виконавцями слова, а не лише слухачами» (Як. 1, 22)

Великий музикант мав звичку грати на скрипці, ідучи додому вулицями міста. Жінка, якій подобалась його музика, одного дня зустріла його дружину і сказала: «Напевне, це чудово – бути одруженою з таким чоловіком.» «Так,» – відповіла дружина музиканта, – «але він відкладає осторонь скрипку, як тільки приходить додому.»

А ми? Чи ми не залишаємо осторонь своє християнство, коли приходимо додому з церкви?

Чи ми не залишаємо осторонь нашу уважність і ввічливість, життєрадісність, роблячи тим самим незрозумілим для членів нашої родини те, чому наші друзі і знайомі такої високої думки про нас?

Нам потрібно навчитися, що християнське життя – це не щось таке, що ми можемо «вимкнути» чи «ввімкнути» за власним бажанням. Християнське життя – це 24-годинне поняття. Воно повинне проявлятися вдома так само, як і в церкві.

Постійне християнське життя можливе, коли ми з дня на день живемо з Богом. Вірячи у спасенну благодать Божу, ми «живемо тверезо, праведно і побожно у цьому світі» (Тит. 2, 12).

«Хто мудрий і досвідчений між вами? Нехай покаже гарною поведінкою свої діла в розумній лагідності. Коли ж у вашім серці гірка заздрість та свари, то не хваліться і не говоріть неправди проти правди. Це не та мудрість, що сходить згори, а земна, тваринна, диявольська; бо де заздрість та чвари, там безлад і все, що тільки є лихого. А мудрість, що походить згори, найперше чиста, потім мирна, поблажлива, примирлива, милосердя та добрих плодів повна, безстороння, нелицемірна. Плід праведности сіється в мирі тим, хто мир чинить» (Як. 3, 13-18).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *